Prezentacja Aston Microphones Origin

February 24, 2023 00:14:15
Prezentacja Aston Microphones Origin
Dobry Poziom Dźwięku
Prezentacja Aston Microphones Origin

Feb 24 2023 | 00:14:15

/

Hosted By

Dobry poziom dźwięku

Show Notes

Prezentacja Aston Microphones Origin

W zestawieniu z podcastu "Dobry Poziom Dźwięku" przyglądamy się mikrofonowi Aston Microphones Origin. Ten mikrofon pojemnościowy został włączony z myślą o zastosowaniach studyjnych, w tym do nagrań wokalowych, instrumentów akustycznych i perkusji.

Jego charakterystyka kierunkowa to kardioidalna, co oznacza, że ​​rejestruje dźwięk z przodu mikrofonu, a minimalizuje dźwięki z boku iz tyłu. Oznacza to, że jest idealny do zachowania źródeł dźwięku, a także do pracy w warunkach, gdzie należy wprowadzić szumy tła.

Mikrofon posiada wysokiej jakości kapsułę pojemnościową, która zapewnia czyste, naturalne oddziaływanie z dodatkowymi detalami. Dodatkowo, jego wytrzymała konstrukcja i metalowa obudowa powodują, że jest to mikrofon, który będzie działał przez wiele lat.

Jeśli chcesz poznać więcej jakości na temat mikrofonu Aston Microphones Origin, zajrzyj na stronę producenta.

https://www.astonmics.com/EN/product/mics/origin

 

Specyfikacja mikrofonu:

Kardioidalny.

Nie polecam do źle opracowanych elementów typu brak studiów.

Pasmo przenoszenia: 20Hz-20kHz.

Czułość: 23,7 mV/Pa.

Maksymalny poziom dźwięku: 138 dB SPL.

Tutaj uwaga

Spotkałem się też z opisem 124 SPL.

Impedancja: 200 omów.

Poziom szumów ok 18 DB.

Dołączam również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz wiele poradników i tutoriali dotyczących tematyki dźwięku, w tym wystąpieniu i produkcji podcastów oraz muzyki.

Link do strony, gdzie można kupić mikrofon np. taniej

https://supersound.pl/aston-microphones-origin-mikrofon-pojemnosciowy?gclid=Cj0KCQiA3eGfBhCeARIsACpJNU9f7sE0Yl--AmkEZ1zatf5ZCDg7N1lkIzcLi-Dm3xz1lLLonQQIticaAjGFEALw_wcB

Link do grupy na Facebooku „Dobry Poziom Dźwięku]

https://www.facebook.com/groups/dobrypoziomdwi

kupodcast

Dziękuję za słuchanie, do usłyszenia w efekcie!

View Full Transcript

Episode Transcript

Prezentacja Aston Microphones Origin W dzisiejszym odcinku podcastu "Dobry Poziom Dźwięku" przyglądamy się mikrofonowi Aston Microphones Origin. Ten pojemnościowy mikrofon został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach studyjnych, w tym do nagrań wokalowych, instrumentów akustycznych i perkusji. Jego charakterystyka kierunkowa to kardioidalna, co oznacza, że rejestruje dźwięk z przodu mikrofonu, a minimalizuje dźwięki z boków i tyłu. To oznacza, że jest idealny do nagrywania pojedynczych źródeł dźwięku, a także do pracy w warunkach, gdzie trzeba zminimalizować szumy tła. Mikrofon posiada wysokiej jakości kapsułę pojemnościową, która zapewnia czyste, naturalne brzmienie z dużą ilością detali. Dodatkowo, jego wytrzymała konstrukcja i metalowa obudowa sprawiają, że jest to mikrofon, który będzie służył przez wiele lat. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat mikrofonu Aston Microphones Origin, zajrzyj na stronę producenta. https://www.astonmics.com/EN/product/mics/origin Specyfikacja mikrofonu: Kardioidalny. •Oznacza to, że mikrofon rejestruje dźwięk przede wszystkim z przodu, a nie od boków czy tyłu,. Nie polecam do źle przygotowanych pomieszczeń typu brak studia. Pasmo przenoszenia: 20Hz-20kHz. •Określa to zakres częstotliwości, jakie może zarejestrować mikrofon, od najniższych (20Hz) do najwyższych (20kHz). Odpowiada to zakresowi słyszalnemu dla ludzkiego ucha. Czułość: 23,7 mV/Pa. •Czułość określa, jak dużo energii dźwiękowej musi być dostarczone do mikrofonu, aby uzyskać poziom wyjściowy sygnału audio. Maksymalny poziom dźwięku: 138 dB SPL. •Oznacza to, jak głośno dźwięk może być nagrywany bez zniekształceń. Tutaj uwaga Spotkałem się też z opisem 124 SPL. Impedancja: 200 ohm. •Impedancja to opór elektryczny, który musi być pokonany przez sygnał audio, aby przepłynął przez mikrofon. Poziom szumów ok 18 DB. Zachęcam również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz wiele poradników i tutoriali dotyczących tematyki dźwięku, w tym nagrywania i produkcji podcastów oraz muzyki. Link do strony, gdzie można kupić mikrofon np. taniej https://supersound.pl/aston-microphones-origin-mikrofon-pojemnosciowy?gclid=Cj0KCQiA3eGfBhCeARIsACpJNU9f7sE0Yl--AmkEZ1zatf5ZCDg7N1lkIzcLi-Dm3xz1lLLonQQIticaAjGFEALw_wcB] Link do grupy na Facebooku "Dobry Poziom Dźwięku] https://www.facebook.com/groups/dobrypoziomdwi kupodcast Dziękuję za słuchanie, do usłyszenia w kolejnym odcinku!

Other Episodes

Episode

August 11, 2022 00:18:33
Episode Cover

compressor z miłym ciepełkiem dla ucha czyli Solid State Logic SSL Native X-ValveComp prezentacja wtyczki na gitarze, oraz głosie lektora.

compressor z miłym ciepełkiem dla ucha czyli Solid State Logic SSL Native X-ValveComp prezentacja wtyczki na gitarze, oraz głosie lektora.

Listen

Episode

March 10, 2021 00:08:23
Episode Cover

Test mikrofonu AKG P120

To kolejny odcinek, w którym opowiadam o mikrofonie. Jak w każdym podcaście, opowiadającym o mikrofonie, tak i w tym mój głos nie jest poddany...

Listen

Episode

March 11, 2021 00:13:19
Episode Cover

Voxessor United Plugins, - czyli szybka edycja twojego głosu, podcastu, audiobooka przy pomocy jednej wtyczki

W tym odcinku dobrego poziomu dźwięku, zaprezentuję plugin do edycji głosu. Jest to typowo broadcastowa wtyczka, która świetnie sprawdzi się podczas obróbki nagrania głosu...

Listen